6 תעשיות וענפים שבהם בדיקת Total Organic Carbon נדרשת באופן שוטף (ובקיצור: TOC)

אם אתם נמנים על אחת מהתעשיות הבאות כדאי שתכירו את התקינה הנדרשת לביצוע בדיקת סך הפחמן האורגני 

מאת: יוליה ניסמן , ראש מעבדת שירותי הכימיה

 

המכשיר לגילוי פחמן אורגני מוחלט (TOC)

יוליה ניסמן , ראש מעבדת שירותי הכימיה ליד הדגם החדש: Aurora 1030W TOC Analyzer OI Analytical

סך הפחמן האורגני (TOC) הוא כמות הפחמן שנמצאת בתרכובת אורגנית ומשמשת לעתים קרובות כמדד לא ספציפי  לאיכות המים או לניקיון ציוד התרופות והייצור. 

מעבדות חי מצוידות ב- Auro ra 1030W TOC Analyzer OI Analytical החדש לגילוי פחמן אורגני מוחלט (TOC) המאפשר לבצע מגוון בדיקות TOC. המערכת אוטומטית לחלוטין ומשתמשת בטכנולוגיית חמצון פרסולפאט מחוממת לזיהוי TOC בטווח של PPM 0.5-30,000. אורורה תומכת בשיטות מאושרות של  USEPA :   USP 23 <643>. כמו כן בשיטות   EU 22.44, 23  , ועומד בתקנת GMP . מעבדות חי מוסמכות GMP, ISRAC ו- ISO9001.

בתחומים הללו נדרשות בדיקות  TOC באופן שגרתי:

ניהול שפכים עירוניים: פיקוח על פחמן אורגני במתקנים שונים מאפשרים בקרה למיקסום יעילות תהליכים קריטיים במפעל, בעוד שמעקב אחר איכות השפכים הוא לרוב דרישה מקדמית להזרמתם לגופי מים עיליים.

ניהול שפכים עירוניים: פיקוח על פחמן אורגני במתקנים שונים מאפשרים בקרה למיקסום יעילות תהליכים קריטיים במפעל, בעוד שמעקב אחר איכות השפכים הוא לרוב דרישה מקדמית להזרמתם לגופי מים עיליים.

מי שפכים תעשייתיים: תעשיות המזרימות פסולת נוזלית לגופי מים עיליים נדרשות לפקח על סך הפחמן האורגני שנמצא בפסולת הנוזלית.

תחנות כוח:  ניטור חומרי גלם מאפשר להגביל  מקורות פוטנציאליים של תרכובות מאכלות ויכול למנוע נזק כבד לציוד יקר.

תחנות כוח: ניטור חומרי גלם מאפשר להגביל מקורות פוטנציאליים של תרכובות מאכלות ויכול למנוע נזק כבד לציוד יקר.

יצרני תרופות: מים הם המרכיב הנפוץ ביותר המשמש לייצור תרופות. מפעלי התרופות מחויבים בתקנות המגבילות את ריכוז הפחמן האורגני בתוצרים וזאת כדי למנוע צמיחה של חיידקים מזיקים.יצרני אלקטרוניקה: מים טהורים במיוחד משמשים לייצור מיקרו-מעבדים ושבבי מחשב. ככל שמעבדים ומעגלים  הולכים וקטנים יש לשמור על מים נקיים במיוחד כדי למנוע נזק מיקרוסקופי למעגלים מיניאטוריים אלה.אימות ניקוי: בתעשיית התרופות, שיטות ייצור טובות (GMP) מחייבות אימות (Validation) איכות הניקוי של הציוד לייצור תרופות. טכניקות אימות רבות ושונות יכולות להוכיח כי ציוד הייצור מנוקה ונמצא ללא חומרים תרופתיים פעילים שנותרו, כמו גם מחומרי הניקוי. ניתן להתאים ניתוח TOC לכל תרכובת כימית, או חומר ניקוי המכיל פחמן. השיטה רגישה לטווח pp b ומהירה יותר מאשר שיטות כגון HPLC או UV / Vis. שיטות USP  TOC הן סטנדרטיות עבור מים להזרקה ומים מטוהרים, ושינויים פשוטים בשיטות אלה יכולים לשמש לצורך אימות ניקוי.

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *